Federasyon Eşbaşkanı Yusif: Tarihi bir gün yaşadık; demokratik çözüm için başlangıç olsun…

B76DA97E-5FEE-4B76-B709-6C49AD47D676.jpeg
Teletex News24-Kuzey Suriye’de yapılan Yerel Meclis seçimlerinin demokratik bir ortamda sorunsuz biçimde gerçekleşmesini kutlayan Foza Yusif, ‘Kuzey Suriye’de halkımızla tarihi bir gün yaşadık. seçimlerin Suriye ve tüm Ortadoğu krizinin demokratik çözümünün yolu olmasını diliyoruz.’ dedi

 

Demokratik Kuzey Suriye Federasyonu Yürütme Konseyi Eş başkanı Foza Yusif seçimlerin sorunsuz bir şekilde geçmesi için güvenlik güçlerinin görevlerini iyi bir şekilde yerine getirdiklerini söyledi. Sandık başında görevli öğretmenler için de Foza Yusif, “Öğretmenler vicdanlarıyla görevlerini yerine getirdiler ve onlar sayesinde seçimler özgür ve demokratik bir şekilde geçti” dedi. Aylardır seçimler için çalışan Yüksek Seçim Komiserliği’ne de teşekkür etti.

Çözümün başlangıcı olsun

 

Kuzey Suriye’nin içinden geçtiği hassas dönemde seçimlerin gerçekleştiğini belirten Foza Yusif, “Suriye krizinin çözümü için birçok çaba var. Biz de Kuzey Suriye halkı olarak seçimler ve halkın iradesi ile Suriye’de demokrasi tesis ediyoruz. Yıllardır süren Suriye devrimine cevap olmak istiyoruz. Seçimlerin Suriye krizinin çözümünün başlangıcı olmasını ve tüm Suriye halkları için demokratik bir çözüm olmasını umuyoruz. Bir kez daha seçimlerin Suriye ve tüm Ortadoğu krizinin çözüm yolu olmasını diliyoruz.”

Zafer demokratik halkların…

 

Foza Yusif sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Bu tarihi günde şehitlerimizi anıyoruz. Onlar sayesinde bu kazanımlara ulaştık ve yollarını takip sözümüzü yineliyoruz. Zafer demokratik halkların olacaktır.”

Gözler sandık sonuçlarında

 

Öte yandan dün gece yoğunluktan dolayı 22:00’a uzatılan oy kullanma işlemenin ardından, sandıklar güvenli merkezlere taşınarak oy sayımına başlanmıştı. Şimdi gözler seçim sonuçlarına ilişkin yapılacak açıklamaya çevrildi.

Demokrasi