HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay  Erdoğan’ın onların yeri Kandil dir açıklamasına tepki gösterdi.  Edirne cezaevi önünde Erdoğan’a cevap veren HDP eş genel başkanı Kemalbay,  Erdoğana’ın  rüyalarının gerçekleşmesini asla izin vermeyeceğiz dedi.

 

98330ED6-F118-475F-9CEE-6D079D3D0396

Teletex News24-Kemalbay, Edirne Cezaevi önünde yaptığı konuşmada, Erdoğan’ın açıklamasına “AKP Genel Başkanı yerimizin Kandil olduğunu söylemiş. Kendisi her türlü yolu kullanarak muhalefetten kurtulmak istiyor.

Biz asla ve asla bu rüyalarının gerçekleşmesine izin vermeyeceğiz. Cesaretimizle her zaman var olduk, var olmaya da devam edeceğiz. Nerede var olacağımız konusunda söz söylemek hiç kimsenin haddi değil. Parlamento’da da sokakta da mücadelemizi sürdüreceğiz.

DEMİRTAŞ’TAN KORKUYOR

AKP Genel Başkanı, Demirtaş’tan korkmaktadır. Duvarların ardına koyduğu Demirtaş, bizlerin yanında olmaya devam etmektedir. AKP Genel Başkanı korkmaya devam etsin. Bizleri asla durduramayacak. Bu mücadele mutlaka kazanıncaya kadar sürecek.” sözleriyle tepki gösterdi.

BURASI SENİN YERİN OLACAK

HDP’li Ertuğrul Kürkçü ise, Erdoğan’ın sözlerine yönelik Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Biz Edirne Cezaevi kapısındayız. İlk adil seçimden sonra burası senin yerin olacak biliyorsun.” ifadelerini kullandı